AUDZĒSIM  VESELĪGUS UN DAŽĀDUS DĀRZEŅUS

Ar stādu un sēklu audzēšanu nodarbojamies jau 41 gadu. 

Dārzniecība Neslinko darbu sāka 1979. gadā kā ģimenes palīgsaimniecība. Pirmajos gados nelielā siltumnīciņā tika izaudzēti daži simti tomātu stādu. Vairāku tomātu šķirņu sēklas tolaik varēja nopirkt veikalā. Rudenī no izaudzētās tomātu ražas sēklas sākām savākt paši. Uzzinot, ka gribam audzēt daudz tomātu šķirņu, sēklas atveda draugi, kas brauca ciemos pie radiem no kaimiņu republikām. Šķirņu daudzums pamazām palielinājās. Arī stādu daudzumu varējām palielināt, jo arvien vairāk tomātu audzētāju labprāt iegādājās stādus no dažādām šķirnēm. Sākoties atmodai un atvērtām robežām šķirņu klāsts strauji palielinājās, jo sēklas brīvi varēja iemainīt vai pasūtīt no dažādām pasaules valstīm.

2013. gadā Latvijā tika pieņemti Ministru kabineta noteikumi par dārzeņu kolekcijām Latvijā. No tā laika mūsu tomātu, saldās paprikas un ķirbju kolekcija ir reģistrēta VAAD, tas atļauj sēklas un stādus pārdot citiem dārzkopjiem.

Katru gadu izmēģinām jaunas tomātu un citu dārzeņu šķirnes un tikai pēc tam tās  piedāvājam citiem audzētājiem. Kopumā esam izmēģinājuši vairāk kā 2000 tomātu šķirņu un savā kolekcijā paturējuši apmēram 400 piemērotākās Latvijas klimatiskajiem apstākļiem. Līdzīgi ar ķirbjiem, katru gadu audzējam vairākas jaunas šķirnes un tikai pēc vairāku gadu pārbaudes sēklas un stādus piedāvājam citiem interesentiem.  Pašlaik mūsu kolekcijā ir ap 60 ķirbju šķirņu.

21 gadus esam piedalījušies tomātu un ķirbju izstādēs. Pēdējos 4 gadus esam palīdzējuši organizēt un piedalījušies garšaugu izstādēs.Pirkumu grozs

Pirkumu grozs ir tukšs.